Češira siera recepte

Mēs visi zinām, kas ir Čedars, bet reti kurš ir dzirdējis par sieru Češirs, kaut gan tas ir viens no vecākajiem angļu sieriem, par kuriem vēl ir saglabājušās liecības. Tā konsistence ir līdzīga Čedara sieram, tomēr ir dažādas variācijas: mitrāks/sausāks un Češira siers ir daudz maigāks nekā Čedara siers. Pastāv arī variants ar zilo pelējumu, kas atgādina Stiltona sieru.
Ar šo recepti mums izdosies pagatavot mitrāku un elastīgāku sieru ar saldenu riekstu piegaršu.

Nepieciešams:

Recepte

  1. Pēc 30min siera skābuma līmenim jābūt ap  PH 5.2-5.4. Ja pa šo laiku nav izdevies sasniegt šādu rādītāju - nākamreiz palieliniet baktēriju devu. Siers šajā posmā ir elastīgs un čīkstošs, košļājot. 


    Gaidīsim jūsu atsauksmes!


    * Svaigi slauktam pienam, pateicoties baktericīdām vielām, dažas stundas piemīt baktericīdās īpašības, tā saucamā baktericīdā fāze, kad notiek baktēriju vairošanas nomākšana. Atdzesējot pienu, tiek pagarināts baktericīdās fāzes ilgums. Ja piens iegūts, stingri ievērojot sanitāros noteikumus un strauji atdzesēts līdz + 4 0 C, baktericīdās fāzes ilgums ir 24 stundas un vairāk. Netīram pienam tādā pašā temperatūrā ir vismaz divas līdz trīs reizes īsāks baktericīdās fāzes periods. Neatdzesēta piena fāzes ilgums ir vidēji 2 stundas.
    (Avots: http://www.ezerzeme.lv/lv/zinas/noderigi/5222/par-piena-kvalitati)

    ** No kalcija hlorīda un renīna daudzuma ir atkarīgs piena koagulācijas (sabiezēšanās) laiks. Ar tiem var regulēt koagulācijas laiku, kuram ideālā gadījumā vajadzētu sastādīt 12min. Piemēram, ja pirmajā reizē Jūsu piens ir sabiezējis pēc 20min, tad nākamreiz palieliniet fermenta devu.


Nepieciešamie ingredienti Češira siera izgatavošanai

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.